Kilka słów o produkcie

Kleniewski Tartak posiada w swojej ofercie dębowe podkłady, podrozjazdnice i mostownice kolejowe.
Podkłady drewniane to podpory nośne w postaci belek, przeznaczone do układania torów kolejowych, przejmujące od szyn i przekazujące na podsypkę naciski kół taboru oraz umożliwiające zachowanie właściwej szerokości toru. Podkłady typu E1 grupy 2, 4 i 6 (IB, IIB i IIIB) mogą być stosowane w torach o szerokości 1435 mmm. W torach o szerokości 1520 mm mogą być stosowane podkłady typu E1 grupy 2 i 4 (IB i IIB).
Podrozjazdnice drewniane są to podpory nośne w postaci belek, przeznaczone do rozjazdów kolejowych i skrzyżowań torów, przejmujące od szyn i przekazujące na podsypkę naciski kół taboru oraz umożliwiające zachowanie właściwego położenia względem siebie części składowych rozjazdów i skrzyżowań. Podrozjazdnice grupy 3 (IB) mogą być stosowane w rozjazdach o różnych skosach i promieniach.

Mostownice drewniane są to podpory nośne w postaci belek, przeznaczone do torów kolejowych układanych na mostach stalowych, przejmujące od szyn i przekazujące na konstrukcję mostową naciski kół taboru oraz umożliwiające zachowanie właściwej szerokości toru na obiekcie.

Rodzaje podkładów kolejowych dębowych zgodne z normami EU

Podkłady kolejowe w przekroju poprzecznym mają kształt belkowy lub obły.
Każdy z tych rodzajów dzieli się na typy, które są ściśle określone w normie Unii Europejskiej PN-EN 13145+A1:2021,
określającej wymagania dla materiałów drzewnych nawierzchni kolejowej (norma zharmonizowana z Rozporządzeniem Komisji Europejskiej Nr 1299/2014 z dnia 18.112014 r. dotyczącym technicznych specyfikacji interoperacyjności "TSI" podsystemu "Infrastruktura" systemu kolei w Unii Europejskiej).
Kleniewski Tartak produkuje podkłady kolejowe dębowe z zastosowaniem się do europejskich wymogów.
TYP IB - 2600mm
TYP IIB
TYP IIO
TYP IIIB
TYP IIIO
TYP IVO

TRANSPORT

Nasz tartak oferuje profesjonalny transport w przypadku zamówień hurtowych.
Posiadamy dwa samochody ciężarowe z platformami, ale również jesteśmy w stanie zorganizować spedycję zewnętrzną na życzenie klienta.
Ładowność każdego z naszych samochodów wynosi 24 tony. Materiał jest wożony zarówno w całej Polsce jak i innych Europejskich krajach.

Zamówienie / kontakt

Kleniewski tartak

Zapraszamy do współpracy zarówno odbiorców krajowych (Polska) jak i z innych Państw Europejskich. Firma Kleniewski Tartak prowadzi stałe dostawy do Niemiec, Belgii, Holandii, Francji, Wielkiej Brytanii, Austrii, Włoch, Czech, Słowacji i Bułgarii.
Jesteśmy również otwarci na inne destynacje.

+48 84 660 70 53
+48 84 660 72 03
 
info@kleniewski.eu