Kilka słów o produkcie

Tarcica sosnowa surowa obrzynana jest surowcem miękkim, sprężystym i podatnym na obróbkę ręczną oraz maszynową. To materiał łatwy do szlifowania. Biel jest szeroki, najczęściej obejmuje przeszło 25 przyrostów rocznych, ma odcień żółto-białawy i jest wyraźnie ograniczony od twardzieli. Twardziel tuż po przetarciu jest bardzo podobna do bielu, ale z czasem przybiera odcień brunatno-czerwony. Świeża tarcica sosnowa ma intensywny zapach żywicy, który powoli zanika. Aż 68 % powierzchni polskich lasów zajmuje sosna zwyczajna. Jej ogromna popularność kształtuje stosunkowo niską cenę.

To właśnie cena produktu zestawiona z nienajgorszą jego jakością stanowi wysoką wartość dla klientów. Tarcica surowa sosnowa ma bowiem zastosowanie w miejscach, gdzie idealny surowiec drewniany nie jest dobrem koniecznym. W szczególności jest to:

– budownictwo,
– ogrodnictwo,
– produkcja opakowań przemysłowych,
– produkcja palet.

Grubość i szerokość - nasze standardy

Tarcica sosnowa surowa obrzynana produkowana jest w oparciu o zamówienie klienta.
Jej minimalna grubość wynosi 25 mm, a szerokość 101 mm.
Popularnym produktem w branży tartacznej jest tarcica surowa sosnowa budowlana obrzynana,
która również jest produkowana w Tartaku Kleniewski.
Dostępna jest tarcica budowlana w 3 klasie jakości w wymiarach:


Tarcica sosnowa surowa obrzynana - poziom wilgotności

50-70

Z uwagi na fakt, że tarcica sosnowa obrzynanna jest drewnem surowym, nie są prowadzone pomiary wilgotności. Przeciętna wilgotność surowego drewna sosnowego waha się między 50 % a 70 %.

Suszenie

Zależnie od potrzeb klienta, zakupione zamówienie, może zostać podsuszone do określonego poziomu wilgotności. Naszą tarcicę suszymy komorowo, a łączna wartość wsadu suszarni wynosi 1200 m3 w aż 13 komorach. Nasze suszarnie zostały wyposażone w szwedzki system obróbki termicznej Alent Dynamic, dzięki któremu naturalny proces spękania drewna podczas suszenia został zminimalizowany, co znacząco wpływa na finalną jakość tarcicy.

Impregnacja

Tartak Kleniewski oferuje także impregnację zamówionego towaru. Impregnacja odbywa się poprzez zanurzenie drewna na w wannie z impregnatem, na określony czas, do momentu odpowiedniego nasycenia drewna preparatem. Do impregnacji stosowany jest Bochemit GB Profi w kolorze brązowym. Preparat posiada wszelkie atesty i jest przeznaczony do ochrony konstrukcji drewnianych przed grzybami i owadami.

TRANSPORT

Nasz tartak oferuje profesjonalny transport w przypadku zamówień hurtowych.
Posiadamy dwa samochody ciężarowe z platformami, ale również jesteśmy w stanie zorganizować spedycję zewnętrzną na życzenie klienta.
Ładowność każdego z naszych samochodów wynosi 24 tony. Materiał jest wożony zarówno w całej Polsce jak i innych Europejskich krajach.

Zamówienie / kontakt

Kleniewski tartak

Zapraszamy do współpracy zarówno odbiorców krajowych (Polska) jak i z innych Państw Europejskich. Firma Kleniewski Tartak prowadzi stałe dostawy do Niemiec, Belgii, Holandii, Francji, Wielkiej Brytanii, Austrii, Włoch, Czech, Słowacji i Bułgarii.
Jesteśmy również otwarci na inne destynacje.

+48 84 660 70 53
+48 84 660 72 03
 
info@kleniewski.eu