Kilka słów o produkcie

Wśród materiałów polecanych jako konstrukcyjne można znaleźć takie produkty jak kantówki z litego drewna, a zwłaszcza kantówki dębowe, wyróżniające się doskonałymi parametrami. Duże możliwości w zakresie obróbki kantówek dębowych, począwszy od docinania materiału w dowolny sposób, frezowane, heblowanie poprzez impregnowanie i malowanie, kończąc na postarzaniu, pozwalają na dopasowanie materiału do konkretnych wymogów technicznych czy też wizualnych. Kantówki dębowe będące elementami konstrukcyjnymi mają jednocześnie stanowić o walorach estetycznych wykończenia wnętrza.

Drewno dębowe, z technicznego punktu widzenia cechuje szereg istotnych cech, takich jak: wysoka wytrzymałość surowca na uszkodzenia mechaniczne, dobra tolerancja na wilgotne warunki oraz odporność na ścieranie. Dzięki tym właściwościom, konstrukcje wykonane z kantówek dębowych są jednymi z trwalszych. Dodatkowym aspektem jest możliwość wykorzystania kantówki nie tylko z uwagi na jej dobre walory konstrukcyjne, ale również pod względem estetycznym, dbając o umiejscowienie elementów drewnianych w miejscach wyeksponowanych. Drewno dębowe uważane jest za bardzo trwały i estetyczny materiał, dlatego coraz częściej jest spotykane jako element zabudowy jednorodzinnej, a także architektury miejskiej i ogrodowej.

Nasza Kantówka dębowa charakteryzuje się doskonałą wytrzymałością i estetyką, nadając elegancki wygląd każdemu projektowi.

Swoje zastosowanie kantówki dębowe znajdują głównie jako elementy konstrukcyjne::

  • domów jednorodzinnych,
  • lokali usługowych,
  • większych obiektów turystycznych,
  • muru pruskiego – Fachwerk,
  • architektury miejskiej,
  • architektury ogrodowej.

Kantówka dębowa produkowana w Kleniewski Tartak

W swojej ofercie Kleniewski Tartak posiada wyłącznie kantówki niestrugane.
Kantówka dębowa niestrugana charakteryzuje się 4 obrobionymi, równoległymi do siebie płaszczyznami. Kantówki są ostrokrawężne oraz posiadają jednakową grubość i szerokość na całej długości. Powierzchnia kantówki jest delikatnie szorstka, bezpośrednio po pile nie jest heblowana.
Z pomocą wysoce rozbudowanego parku maszynowego mamy możliwość realizacji zamówień o ściśle określonej specyfikacji. Wszystkie zamówienia są przygotowywane zgodnie ze specyfikacją, w której doprecyzowane są wymiary cięcia oraz jakość materiału.

Kantówka dębowa

Belka dębowa - grubość i szerokość - nasze standardy

W przypadku kantówki dębowej o grubości oraz szerokości produktu decyduje nasz Klient.
W zależności od zapotrzebowania klienta wycinamy kantówkę zgodnie ze specyfikacją zamówienia.

kantówki - belki dębowe standardy

 

 

 

 

Minimalna długość kantówki wynosi 2 m, a maksymalna aż 12 metrów,
co stanowi wyjątek w branży tartacznej.
Kleniewski Tartak słynie również z produkcji kantówek o bardzo dużym przekroju
– sięgającym nawet do 45 cm x 45 cm.

Kantówka dębowa - poziom wilgotności

55-75

Z uwagi na fakt, że kantówka dębowa produkowana w Kleniewski Tartak jest drewnem surowym, nie są prowadzone pomiary wilgotności. Przeciętna wilgotność surowego drewno dębowego waha się między 55 % a 75 %.

Belki dębowe - Impregnacja

Kleniewski Tartak oferuje także usługi impregnacji ciśnieniowo-próżniowej zamówionego towaru zewnętrznej firmie. Proces impregnacji polega na odessaniu powietrza z komórek drewna i wtłoczeniu w jego miejsce środka impregnującego. Prowadzony jest w nowoczesnych autoklawach sterowanych komputerowo. Do nasycenia stosowany jest roztwór wodnych z impregnatów posiadających certyfikaty CTB P+: Korasit CC oraz Tanalith E 3475. Impregnacja zlecana jest firmie zewnętrznej PPH DANKROS Sp. z o.o.

TRANSPORT

Nasz tartak oferuje profesjonalny transport w przypadku zamówień hurtowych.
Posiadamy dwa samochody ciężarowe z platformami, ale również jesteśmy w stanie zorganizować spedycję zewnętrzną na życzenie klienta.
Ładowność każdego z naszych samochodów wynosi 24 tony. Belka dębowa jest wożona zarówno w całej Polsce jak i innych Europejskich krajach.

Zamówienie / kontakt

Kleniewski tartak

Zapraszamy do współpracy zarówno odbiorców krajowych (Polska) jak i z innych Państw Europejskich. Firma Kleniewski Tartak prowadzi stałe dostawy do Niemiec, Belgii, Holandii, Francji, Wielkiej Brytanii, Austrii, Włoch, Czech, Słowacji i Bułgarii.
Jesteśmy również otwarci na inne destynacje.

+48 84 660 70 53
+48 84 660 72 03
 
info@kleniewski.eu