Kilka słów o produkcie

Kantówka to bardzo popularny element konstrukcji z drewna produkowany przez zakłady tartaczne. Wśród produktów polecanych jako materiały budowlane znajdują się kantówki dębowe, wyróżniające się doskonałymi właściwościami. Możliwość przycinania w dowolny sposób, impregnowania, frezowania , szlifowania, postarzania lub malowania, pozwala na dopasowanie zamówienia do konkretnych potrzeb, warunków oraz wymagań konstrukcyjnych. Kantówki są bardzo chętnie wykorzystywane jako produkty budowlane i wykończeniowe. Długości i przekroje produktu są wysoce zróżnicowane. Powstają przede wszystkim z drzew iglastych, jednak wyjątkowymi parametrami użytkowymi wyróżnia się kantówka dębowa.

Kantówki dębowe uważane są za wyjątkowo solidny materiał konstrukcyjny czy doskonały element montażowy. Sprawdzają się także jako budulec architektury ogrodowej oraz podpora ścianek działowych. Wiele osób docenia zwłaszcza ich estetykę, stąd też wykorzystanie belek dębowych do elementów dobrze wyeksponowanych. Jeśli masz w planach drewniane konstrukcje, wybierz z oferty kantówki dębowe, w celu wykonania konstrukcji o najwyższej trwałości, a także wysokich walorach wizualnych.

Kantówkę dębową stosuje się przede wszystkim do:

  • produkowania podpór różnego rodzaju konstrukcji budowlanych – kantówki dębowe idealnie nadają się do wsparcia wysuniętej w budynku powierzchni dachu bądź do zrobienia przydomowych kolumn,
  • produkcji schodów – można liczyć na niezwykle stabilne i mocne stopnie, które zachwycą swoją funkcjonalnością, ale i nieprzeciętną elegancją. Co ważne, drewno dębowe jest na tyle twarde, że nie trzeba się martwić o urazy mechaniczne powierzchni drewna oraz zarysowania,
  • konstruowania drewnianych projektów ogrodowych – dzięki krawędziakom dębowym udaje się zapewnić odpowiednią wytrzymałość konstrukcji przydomowych altan. Można zarazem je zastosować do zrobienia ław w altanie. Całość na pewno zaprezentuje się niepowtarzalnie,
  • konstruowania placów zabaw dla dzieci – kantówki zapewniają nie tylko stabilność konstrukcji, ale i jej wytrzymałość na duże obciążenia. Maluchy mogą zatem bawić się bezpiecznie, a domek dla dzieci czy inna budowla posłuży przez wiele lat w znakomitym stanie,
  • produkcji mebli oraz poszczególnych elementów meblarskich – wzrok na pewno przyciągną ramy łóżka czy stolik kawowy z legarów. To również dobry sposób na zrobienie antresoli.

Kantówka dębowa produkowana w Kleniewski Tartak

Kantówki można podzielić na kategorie produktów:

  • nie strugane – to surowe krawędziaki budowlane, które należy odpowiednio przygotować do użycia np. poprzez szlifowanie;
  • strugane – w tym przypadku są już poddane odpowiedniej obróbce, więc mają gładką powierzchnię oraz idealny kształt;
  • klejone – czyli gotowe produkty powstające z klejenia warstwowego drewna z dodatkiem żywicy.

W ofercie Tartaku Kleniewski dostępne są dla naszego Klienta produkty z kategorii kantówki NIE STRUGANE.

Z pomocą wysoce rozbudowanego parku maszynowego mamy możliwość realizacji zamówienia o ściśle określonej specyfikacji. Wszystkie zamówienia są dostosowane do określonych przez klienta wymiarów: przekroju i długości, a także jakości oraz nie mniej istotnego elementu dla kupującego jakim jest cena produktu.

Belka dębowa - grubość i szerokość - nasze standardy

W przypadku kantówki dębowej o grubości oraz szerokości produktu decyduje nasz Klient.
W zależności od zapotrzebowania klienta wycinamy kantówkę zgodnie ze specyfikacją zamówienia.

 

kantówki - belki dębowe standardy

 

Minimalna długość kantówki wynosi 2,2 m, a maksymalna aż do 12 metrów,
co stanowi wyjątek w branży tartacznej.
Tartak Kleniewski słynie również z produkcji kantówek o bardzo dużym przekroju
– sięgającym nawet do 45 cm x 45 cm.

Kantówka dębowa - poziom wilgotności

62-68

Z uwagi na fakt, że kantówka dębowa produktowana w Tartaku Kleniewski jest drewnem surowym, nie są prowadzone pomiary wilgotności. Przeciętna wilgotność surowego drewno dębowego waha się między 62 % a 68 %.

Belki dębowe - Impregnacja

Tartak Kleniewski oferuje także impregnację ciśnieniowo-próżniową zamówionego towaru. Proces impregnacji polega na odessaniu powietrza z komórek drewna i wtłoczeniu w jego miejsce środka impregnującego. Prowadzony jest w nowoczesnych autoklawach sterowanych komputerowo.
Do nasycenia używamy roztworów wodnych impregnatów z certyrikatem CTB P+: Korasit CC oraz Tanalith E 3475.
Impregnację zlecamy firmie zewnętrznej PPH DANKROS Sp. z o.o.

TRANSPORT

Nasz tartak oferuje profesjonalny transport w przypadku zamówień hurtowych.
Posiadamy dwa samochody ciężarowe z platformami, ale również jesteśmy w stanie zorganizować spedycję zewnętrzną na życzenie klienta.
Ładowność każdego z naszych samochodów wynosi 24 tony. Belka dębowa jest wożona zarówno w całej Polsce jak i innych Europejskich krajach.

Zamówienie / kontakt

Zapraszamy do współpracy zarówno odbiorców krajowych (Polska) jak i z innych Państw Europejskich. Firma Kleniewski Tartak prowadzi stałe dostawy do Niemiec, Belgii, Holandii, Francji, Wielkiej Brytanii, Austrii, Włoch, Czech, Słowacji i Bułgarii.
Jesteśmy również otwarci na inne destynacje.

+48 84 660 70 53
+48 84 660 72 03
 
info@kleniewski.eu