Kilka słów o produkcie

Kantówka to bardzo popularny element konstrukcji z drewna produkowany przez zakłady tartaczne.. Wśród produktów polecanych jako materiały budowlane znajdują się kantówki dębowe, wyróżniające się doskonałymi właściwościami. Możliwość przycinania w dowolny sposób, impregnowania, frezowania , szlifowania, postarzania lub malowania, pozwala na dopasowanie zamówienia do konkretnych potrzeb, warunków oraz wymagań konstrukcyjnych. Kantówki są bardzo chętnie wykorzystywane jako produkty budowlane i wykończeniowe. Długości i przekroje produktu są wysoce zróżnicowane. Powstają przede wszystkim z drzew iglastych, jednak wyjątkowymi parametrami użytkowymi cechuje się kantówka dębowa.

Kantówki sosnowe są modnym produktem tartacznym. Uważane są za dobry materiał konstrukcyjny czy doskonały element montażowy. Sprawdzają się także jako budulec architektury ogrodowej oraz podpora ścianek działowych. Kantówka sosnowa jest materiałem szerokodostępnym. Jeśli poszukujesz drewna konstrukcyjnego w korzystnej cenie, wybierz kantówkę sosnową, która jest ekonomicznym wyborem w stosunku do kantówki wykonanej z drzew liściastych.

Kantówkę sosnową stosuje się przede wszystkim do:

  • produkowania podpór różnego rodzaju konstrukcji budowlanych – sosnowe kantówki idealnie nadają się do wsparcia wysuniętej w budynku powierzchni dachu bądź do zrobienia przydomowych kolumn,
  • konstruowania drewnianych projektów ogrodowych – dzięki krawędziakom sosnowym udaje się zapewnić odpowiednią wytrzymałość konstrukcji przydomowych altan. Można zarazem je zastosować do zrobienia ław w altanie,
  • konstruowania placów zabaw dla dzieci – kantówki zapewniają nie tylko stabilność konstrukcji, ale i jej wytrzymałość na duże obciążenia. Maluchy mogą zatem bawić się bezpiecznie, a domek dla dzieci czy inna budowla posłuży przez wiele lat w znakomitym stanie,
  • produkcji mebli oraz poszczególnych elementów meblarskich. To również dobry sposób na zrobienie antresoli.

Kantówka sosnowa produkowana w Kleniewski Tartak

Kantówki można podzielić na kategorie produktów :

  • nie strugane – to surowe krawędziaki budowlane, które należy odpowiednio przygotować do użycia np. poprzez szlifowanie;
  • strugane – w tym przypadku są poddane odpowiedniej obróbce, więc mają gładką powierzchnię oraz idealny kształt;
  • klejone – czyli gotowe produkty powstające z klejenia warstwowego drewna z dodatkiem żywicy.

W ofercie Tartaku Kleniewski dostępne są dla naszego Klienta produkty z kategorii kantówki NIE STRUGANE.

Z pomocą wysoce rozbudowanego parku maszynowego mamy możliwość realizacji zamówienia o ściśle określonej specyfikacji. Wszystkie zamówienia są dostosowane do określonych przez klienta wymiarów: przekroju i długości, a także jakości oraz nie mniej istotnego elementu dla kupującego jakim jest cena produktu.

Grubość i szerokość - nasze standardy

W przypadku kantówki sosnowej o grubości oraz szerokości produktu decyduje nasz Klient.
W zależności od zapotrzebowania klienta wycinamy kantówkę zgodnie ze specyfikacją zamówienia.
Długość minimalna kantówki wynosi 1,2
m, a maksymalna aż do 12 metrów, co stanowi wyjątek w branży tartacznej.
Maksymalny przekrój kantówki wynosi 300 mm, a minimalny – 30mm.

Surowa kantówka sosnowa - poziom wilgotności

50-70

Z uwagi na fakt, że kantówka sosnowa produktowana w Tartaku Kleniewski jest drewnem surowym, nie są prowadzone pomiary wilgotności. Przeciętna wilgotność surowego drewno sosnowego wacha się między 50 % a 70 %.

Suszenie

Zależnie od potrzeb klienta, zakupione zamówienie, może zostać podsuszone do określonego poziomu wilgotności. Naszą tarcicę suszymy komorowo, a łączna wartość wsadu suszarni wynosi 1200 m3 w aż 13 komorach. Nasze suszarnie zostały wyposażone w szwajcarski system obróbki termicznej, dzięki któremu, naturalny proces spękania drewna podczas suszenia został zminimalizowany, co znacząco wpływa na finalną jakość tarcicy.

Impregnacja

Tartak Kleniewski oferuje także impregnację zamówionego towaru. Impregnacja odbywa się poprzez zanurzenie drewna w wannie z impregnatem na określony czas, do momentu odpowiedniego nasycenia drewna preparatem. Do impregnacji stosowany jest Bochemit GB Profi w kolorze brązowym. Preparat posiada wszelkie atesty i jest przeznaczony do ochrony konstrukcji drewnianych przed grzybami i owadami.

TRANSPORT

Nasz tartak oferuje profesjonalny transport w przypadku zamówień hurtowych.
Posiadamy dwa samochody ciężarowe z platformami, ale również jesteśmy w stanie zorganizować spedycję zewnętrzną na życzenie klienta.
Ładowność każdego z naszych samochodów wynosi 24 tony. Materiał jest wożony zarówno w całej Polsce jak i innych Europejskich krajach.

Zamówienie / kontakt

Kleniewski tartak

Zapraszamy do współpracy zarówno odbiorców krajowych (Polska) jak i z innych Państw Europejskich. Firma Kleniewski Tartak prowadzi stałe dostawy do Niemiec, Belgii, Holandii, Francji, Wielkiej Brytanii, Austrii, Włoch, Czech, Słowacji i Bułgarii.
Jesteśmy również otwarci na inne destynacje.

+48 84 660 70 53
+48 84 660 72 03
 
info@kleniewski.eu