Loading...

Poszukujesz materiału do swojej  stolarni?

Nie czekaj!

Sprawdź co mamy w ofercie

Tarcica sosnowa stolarska

Co dzieje się w Naszym Tartaku ?

Pewnie zastanawiasz się jak wygląda dzień z życia tartaku? Cóż, tak na prawdę serce tartaku to piękne drewno oraz ludzie z pasją, którzy przy nim pracują.

Wyroby tartaczne znajdują szerokie zastosowanie w różnego rodzaju gałęziach przemysłu. Zarówno stolarstwo meblowe jak i branża budowlana generuje duże zapotrzebowanie na drewno różnorakich gatunków.

W branży stolarskiej wykorzystywane jest przede wszystkim drewno dębowe, sosnowe i bukowe. KLENIEWSKI Tartak posiada w ramach swojej oferty produkty z dębiny oraz sosny.

Czym się charakteryzują te dwa gatunki w kontekście stolarki?

 • tarcica dębowa – odznacza się bardzo dobrymi parametrami technologicznymi oraz estetycznymi. Wysoka twardość, łatwość w obróbce mechanicznej i jednocześnie doskonała struktura i wyraziste usłojenie czynią ją jednym z bardziej wartościowych gatunków, wykorzystywanym we wszystkich gałęziach stolarstwa. Tarcica dębowa, ze względu na wysoką jakość surowca, znajduje zastosowanie w stolarce tradycyjnej i artystycznej oraz stolarce budowlanej. Tarcica dębowa jest naszą główną specjalnością.
 • tarcica sosnowa – jej zalety to przystępność cenowa i łatwość obróbki, czyli: podatność na klejenie, farbowanie i bejcowanie. Jest popularna w meblarstwie, budownictwie i wykończeniu wnętrz. Stosuje się ją zarówno w stolarce zewnętrznej jak i wewnętrznej: podłogi, okna, drzwi, dachy, schody, więźba dachowa. Nasz tartak rozpoczął swoją działalność, właśnie od świadczenia usług przetarcia drewna sosnowego

Kleniewski Tartak jako jeden z wiodących producentów drewna na rynku dba o to, by w procesie produkcji powstawały elementy o szerokim zakresie parametrów, w stosunku do jakości oraz przekrojów. Produkcja tarcicy to nasza specjalność. Pośród naszej oferty dostępne są takie produkty jak : deski, drewno konstrukcyjne, podkłady kolejowe, więźba dachowa, drewno budowlane.

Jeśli jesteś zainteresowany naszą ofertą tarcicy, zapraszamy do kontaktu poprzez e mail lub telefonicznie.

KLENIEWSKI TO NOWOCZESNY TARTAK Z TRADYCJAMI

KLNIEWSKI Tartak to potężna firma, wyposażona w najnowocześniejsze urządzenia do obróbki drewna, której centrum niezmiennie stanowią ludzie z pasją. Przemiana jaką przeszedł nasz zakład, zaczynając od świadczenia usług tartacznych, na przestrzeni ponad III dekad sprawia, że jego dzisiejszy obraz diametralnie różni się od początkującego tartaku z 1987 r.
Dewizą , którą tartak KLENIEWSKI, kieruje się od lat jest niezmiennie wysoka jakość usług oraz produktów. Wyroby dębowe od najdawniejszych czasów uchodzą za produkt ekskluzywny i stylowy. Tarcica dębowa, która powstaje w naszym tartaku, słynie z doskonałych parametrów technicznych oraz wysokich walorów estetycznych. Jest to drewno, które zwraca uwagę szlachetnym kolorem i wielością zastosowań, a jego jakość mówi sama za siebie.

Nasz tartak to Waldemar i Waldemar Junior Kleniewscy - ojciec i syn

Waldemar i Waldemar Junior… Ojciec i Syn… tworzą zgrany duet stanowiący mocny filar całej firmy, która działa już od 33 lat, stale się rozwijając i poszerzając horyzonty. Założyciel oraz właściciel zakładu Waldemar Kleniewski, rozpoczynał swoją działalność zaledwie od jednego traku, którego sam wówczas był operatorem, a do pomocy zatrudniał jednego pracownika. Lata ciężkiej i solidnej pracy stopniowo przynosiły efekty, produkcja nabierała tempa, a upór i determinacja szefa sprawiały, że nie miał sobie równych wśród tartacznej konkurencji w okolicy. Rok 2004 okazał się być ważnym i przełomowym pod względem mechanizacji produkcji, gdyż w na placu pojawiło się pierwsze, nowe urządzenie w Polsce – Bajler Zembrod, służące do manipulowania i sortowania drewna.

Dołączenie do firmy w 2017 r. Waldemara Juniora Kleniewskiego, sprawiło, że zakład nabrał nowej energii, dostając zarazem zgodę na obranie konkretnego kursu w kierunku rozwoju ku jak największej mechanizacji automatyzacji produkcji. Dzięki Juniorowi w zakładzie stanęła nowa taśma produkcyjna, będąca w stałej rozbudowie, tak by móc w przeciągu kilku najbliższych lat zmienić się w jedną z najbardziej nowoczesny linii w Europie. Waldemar Kleniewski Junior swoją wiedzę czerpie nie tylko z doświadczenia przekazanego mu przez ojca, ale także ze swojego wyższego wykształcenia inżyniera technologii drewna. Waldemar Kleniewski, przyznaje jako ojciec oraz założyciel firmy, że jego następca, jest pełen pasji i energii by kontynuować i dalej rozwijać działalność rodzinnego biznesu….

Młodsze pokolenie dostając zgodę na przejęcie sterów, nie zwalnia tempa w dążeniu do sukcesów. Przychylne oko, ojca Waldemara, oznacza akceptację i aprobatę działań ukierunkowanych na dalszy rozwój firmy.

Nasza praca to zadowolenie klienta

KLENIEWSKI Tartak co dzień dokłada starań, by każdy z Naszych klientów był profesjonalnie obsłużony i otrzymał produkt dopasowany do jego potrzeb. Dbając o najmniejszy szczegół, począwszy od wyboru surowca, przez jego obróbkę i późniejszą klasyfikację do profesjonalnej obsługi klienta, stale umacniamy się na pozycji godnego zaufania producenta drewna. Podczas 33-letniej obecności naszych usług i produktów na rynku, KLENIEWSKI tartak stał się specem w swojej dziedzinie. Dzięki rzetelnej pracy, zyskaliśmy zaufanie wielu wiodących polskich firm z branży drzewnej. Nieustający rozwój firmy zaowocował także zainteresowaniem ze strony naszych zagranicznych kontrahentów.

Wśród naszych usług…

 • Najwyższa jakość tarcicy dostępna na rynku
 • Miła obsługa
 • Doradztwo w wyborze produktów
 • Terminowość realizacji zamówienia
 • Elastyczne podejście do potrzeb klienta

Tarcia dębowa jako największy atut Zakładu Tartacznego KLENIEWSKI

Dębina posiada szerokie grono zwolenników w przemyśle meblarskim, wykończeniowym oraz budowlanym. Jest doskonałym materiałem, sprawdzającym się zarówno w warunkach suchych jak i wilgotnych. W wielu wypadkach jest niezastąpionym surowcem. Jest cenionym materiałem zwłaszcza wśród stolarzy, wykonujących eleganckie meble drewniane na zamówienie. Na co zwracają uwagę zwolennicy dębiny produkowanej w naszym tartaku?

 • Jakość
 • Ekologię
 • Projesjonalizm
 • Terminowość

In 1987, Waldemar Czeslaw Kleniewski established his own sawmill in Bondyrz. In 2017, the company was transformed into a general partnership and Waldemar Kleniewski Jr (the son) joined the company as a co-partner. The main asset of the company is currently the high capacity of chamber driers (about 1250 m3). Despite large production, the sawmill deals with both wholesale and retail sail. You are welcome to look through our offer.

Our certificates

Bondyrz Sawmill, Waldemar Kleniewski general partnership is FSC® certified with the number FSC® C005140 (NC-COC-012827). The certificate includes coniferous sawn timber, oak sawn timber, sawdust and wood chips.

The certificate was issued by NEPCon Sp. z o.o [Ltd.]